wtorek, 22 maj 2012 11:32

Ogłoszenia parafialne (20.05.2012 r)

* Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego *

1. Porządek Mszy św.: poniedziałek g. 9.oo, 18.30, wtorek g. 9.oo i 18.30, środa g. 9.oo i 18.30, czwartek g. 9.oo i 18.30, piątek g. 9.oo i 18.30, sobota g. 9.oo i 18.30 ( wigilijna z niedzieli ), niedziela g. 9.oo, 11.oo, 13.oo i 18.oo w języku angielskim.

2. Dziś w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci z naszej Parafii przystąpią do I Komunii Św. Zapraszamy dzieci i rodziców w białym tygodniu na wieczorne nabożeństwa

3. Z racji III niedzieli miesiąca błogosławieństwo osób chorych. W następną niedzielę specjalne błogosławieństwo par małżeńskich.

4. W przyszłą niedzielę zakończenie roku katechetycznego na mszy św. o godz. 11.oo

5. W tym tygodniu wspominamy:

  • czwartek– g. 17.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o nowe powołania
  • sobota – św. Filipa Nereusza, kapłana

6. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas mszy św. o g. 11.oo dzieci z naszej Parafii będą przeżywać rocznicę Komunii Św. Spowiedź dla dzieci, rodziców i członków rodziny w sobotę od g. 17.30.

7. Próba chóru parafialnego we wtorek o g. 18.oo.

8. Przeżywamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe po mszy św. rano i wieczór: dzieci, młodzież, osoby starsze i całe rodziny.

9. W niedzielę 3 VI na polecenie Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego mszy św. nie będzie w kościele. Ci, którzy mają możliwość w tym dniu wyjeżdżają do Lwowa na mszę św. z racji Kongresu Eucharystycznego. Natomiast w sobotę 2 czerwca będą dwie msze św. wigilijne z niedzieli: o g. 17.oo i 19.oo dla osób nie mogących jechać do Lwowa.

10. Organizujemy wyjazd do Lwowa 3 VI na niedzielę Eucharystyczną z okazji Kongresu Eucharystycznego. Osoby chętne prosimy zapisać się w zakrystii oraz wnieść zaliczkę 50 hrywni. Całkowity koszt wyjazdu 100 hrywni.

11. Zapraszamy dzieci, młodzież i studentów na katechezę – program jest w gablotce.

12. Dziękuję za sobotnie sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie Rodziny: Żołtowska Wanda, Manzilewska Nina, Zachandrewycz Josyp i Oksana ul. Czernyszewskoho, Gorożańska Switłana ul. Jabluniwska, Wittal Inga i Jewgen ul. Zołocziwska. Dziękuję Paniom za sprzątanie kościoła w poniedziałek.

13. Dziękuję osobom przygotowującym posiłki dla majstrów pracujących przy dachu kła

14. Dziękuję osobom dyżurującym w kościele. Przechodząc obok świątyni zachęcamy do wejścia i krótkiej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

15. Bóg zapłać za przyniesione dary na utrzymanie księży i sióstr. Dodatkowe ofiary materialne na remont dachu kościoła złożyli: Pani Jadwiga z Rodziną, Banasiak Maria, Kraczun Waleria, Czapara Marina i Baranowska Jadwiga, Proskurnjak Walentyna, Zendyk Anastasja i Cariowa Jarosława, Zakrzewska Lidia, Pawlenko Lusia, Stinska Wira z Rodziną, Zalewska Karolina, Lunkasz Maria, Majewska Irena, Mickanjuk Wilhelmina, Pawłowicz Lila, Pan Sofronij Eduard, Chabinski Zbigniew, Moskaljuk Wasyl, Rodzina Fakas, Mudrak, Onaczuk, Zapolskich, Moczulski, Petruchno, Gryzjuk, Grekół, Łodnycki, Zagórski, Gildebrant, Kowałyk – Gryżanowski, Proskurnjak, Hryżuk i Ślusar, Tarasowych, Makowej, Mychnjuk, Zazulińskich, Greczko, Popowećkich, Biłostocka Olga i Oleksandr, Biłostocki Saszka, Alla i Petro oraz Bogu wiadomi Ofiarodawcy. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

16. Wychodząc z kościoła można kupić miód Caritas.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków"
Jk 2, 26
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina