piątek, 08 kwiecień 2016 21:10

Ogłoszenia parafialne (03.04.2016)

** Niedziela Bożego Miłosierdzia ** 

1. Porządek nabożeństw: poniedziałek g. 9.oo, 18.30, wtorek g. 9.oo, środa g. 9.oo, czwartek 9.oo i 18.30, piątek 9.oo i g. 18.30, sobota 9.oo i 18.30 ( wigilijna z niedzieli ), niedziela g. 9.oo, 11.oo 13.oo i 18.oo

2. Obchodzimy dziś niedzielę Bożego Miłosierdzia w Nadzwyczajnym Jubileuszowym Roku Bożego Miłosierdzia. Z tej racji chcemy oddać Bożemu Miłosierdziu wszystkie rodziny z naszej parafii. Po każdej mszy św. wręczymy rodziną obraz Bożego Miłosierdzia z książeczką. Będzie udzielone dodatkowe błogosławieństwo relikwiami św. Faustyny. Zachęcamy do codziennej modlitwy i odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.

3. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Brzuchowicach – Lwowie.

4. Zapraszamy dziś wszystkich na drogę krzyżową ulicami naszego miasta wraz z naszymi braćmi grekokatolikami. Początek o g. 16.oo w naszej Bazylice, zakończenie w cerkwi grekokatolickiej przy ul. Ruskiej. Będzie to droga krzyżowa Bożego Miłosierdzia. Przewodniczyć jej będzie biskup grekokatolicki Wasyl Iwaszczuk.

5. Odpust w Krasnoilsku ku czci Bożego Miłosierdzia dziś o g. 15.oo.

6. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

* poniedziałek 4 kwietni - przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przełożona z 25 marca. Jest to dzień świętości życia. Msze św. o g. 9.oo i 18.30. W tym dniu można podjąć się duchowej adopcji poczętego dziecka, któremu zagraża śmierć przez aborcję. Naszą modlitwą przez 9 miesięcy możemy uratować życie dziecku

* wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej patronki Archidiecezji Lwowskiej

* środa – św. Jana Chrzciciela de la Salle, prezbitera

7. W czwartek od g. 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi

8. Dzieci, młodzież i studentów zapraszamy na katechezę według planu w gablotce.

9. Osobom dyżurującym w kościele serdecznie dziękuję.

10. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie Rodziny: Meszak Krystyny, Gabor Walerii, Cyganjuk Antoniny, Wachtel Lubowi, Cabak Oksany.

11. Ofiary na restauracje nawy bocznej kościoła złożyli: Pani Majewska Irena, Prodańczuk Walentyna, Pan Waceba Roman, Dołyniak Wiktor, Rodzina Wonsowicz, Proskurnjak Olesia i Oleg oraz Bogu znane osoby. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej i dobrej niedzieli.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków"
Jk 2, 26
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina