niedziela, 08 maj 2016 21:31

Ogłoszenia parafialne (08.05.2016)

** VII Niedziela Wielkanocna ** 

1. Porządek mszy św.: poniedziałek g. 9.oo i 18.30, wtorek g. 9.oo, środa g. 9.oo, czwartek g. 9.oo i 18.30, piątek g. 9.oo i 18.30, sobota g. 9.oo i 18.30 (wigilijna z niedzieli), niedziela g. 9.oo, 11.oo, 13.oo i 18.oo.

2. Dziś w II niedzielę specjalne błogosławieństwo dzieci i młodzieży. W następną III niedzielę miesiąca błogosławieństwo osób chorych.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

* sobota – Święto św. Macieja, Apostoła

* niedziela – będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Dycha Świętego. Podczas mszy św. o g. 11.oo - 17 dzieci z naszej Parafii przystąpi do I Komunii Świętej.

4. W poniedziałek – jutro – ks. Andrzej będzie przeżywał 7 rocznicę święceń kapłańskich. Życzymy Mu już dziś obfitości łask w życiu kapłańskim, zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

5. W czwartek od g. 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

6. W piątek 13 maja rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie w Sadogórze. Msza o g. 19.oo

7. Przeżywamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Wszystkich czcicieli Maryi – Matki Jezusa zapraszamy na nabożeństwa majowe: poniedziałek, wtorek, środa po mszy św. o g. 9.oo, czwartek przed mszą o g. 18.30, piątek i sobota po mszy św. o g. 18.30.

8. Organizujemy pielgrzymkę do Zarwanicy i Trembowli 12 maja - czwartek. Koszt wyjazdu 60 grywni. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby chętne proszę, aby zapisywały się w zakrystii. Zbiórka we czwartek o g. 8.30 przy kościele – wyjazd 8.45. Powrót około godz. 19.oo.

9. Zapraszamy dzieci, młodzież i studentów na katechezę. Program spotkań jest w gablotce

10. Język polski dla dzieci z kl. I i II w sobotę o g. 10.oo, dla dzieci z kl. III, IV i V o g.13.oo.

11. Organizujemy dla dzieci z naszej Parafii letni wypoczynek z Bogiem w Jaremczy w dniach od 6 do 12 czerwca. Zainteresowanych rodziców proszę podejść do ks. wikariusza Andrzeja lub s. Ireny po szczegółową informację.

12. Spotkanie chóru we wtorek o g. 18.oo, Legionu Maryi w piątek o g. 10.oo

13. Osobom dyżurującym w kościele serdecznie dziękuję.

14. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę proszę o sprzątanie Rodziny: Szymańskiej Haliny, Załogy Ludmyły, Skredka Mychajła, Mackulak Lubowi, Drozdek Aliny.

15. Ofiary na restauracje nawy bocznej kościoła złożyli: Pani Derbawczuk Wiktoria z Polski, Krusznicka Jadwiga, Romanowa Krystyna, Kogut Irma, Dorosz Jana, Oczeretian Alla, Pestyk Halina, Żołtowska Wanda, Majewska Irena, Sawczuk Antonina, Szawłowska Janina, Rodzina Manzylewskych, Swyszcz, Kosowan, Zołotowskych, Boroszenko, Kłodnickich, Biłostocki Petro i Alla, Prytuła Dymytro i Iryna. Bóg zapłać za dar serca.

16. Kontynuujemy prace przy restauracji nawy bocznej. Dziękuję za przygotowanie obiadów dla pracowników: Skredka Michałowi, Hutnickiej Adelinie, Jackewycz Eugenii. S. Elżbieta będzie dzwonić do następnych rodzin, aby domówić przygotowanie posiłków na następny tydzień.

17. W tym roku 18 maja przypada moja 25 rocznica święceń kapłańskich. W tym dniu w Krakowie na Wawelu wraz z kapłanami, z którymi byłem wyświęcony będę dziękował za dar kapłaństwa. Natomiast w Parafii mszę św. dziękczynną odprawię 29 maja. Będzie to również moje pożegnanie z Wami i Parafią, ponieważ podjąłem decyzję powrotu do Polski, do mojej rodzinnej diecezji.

18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej dobrej niedzieli.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony"
Rz 10, 11
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina