niedziela, 05 czerwiec 2016 22:55

Ogłoszenia parafialne (05.06.2016)

** X Niedziela Zwykła ** 

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Sobota – wspomnienie św. Barnaby Apostoła

• Cieszymy się obecnością w naszej parafii ks. Mariana, neoprezbitera, którego ks. Arcybiskup skierował do pomocy duszpasterskiej na cały czerwiec, życzymy mu dobrego pobytu na Bukowinie i wiele łask Bożych. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. ks. Marian udzieli naszym parafianom błogosławieństwa prymicyjnego.

• Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu, z tej racji odbywają się w naszej parafii nabożeństwa czerwcowe: poniedziałek, wtorek, środa po Mszy porannej, w czwartek przede Mszą o godz. 18.30, w piątek i sobotę po Mszy wieczornej.

• Jutro dzieci z naszej parafii wyjeżdżają na rekolekcje z Bogiem do Jaremczy. Zapraszamy ich z rodzicami na Mszę św. o godz. 9.00. Wyjazd odbędzie się po Mszy św.

• W najbliższą sobotę 11 czerwca o godz. 11.00 w Piotrowcach Górnych będzie obchodzona Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy.

• W niedzielę 12 czerwca o godz. 18.00 w dawnym kościele p. w. św. Antoniego z Padwy będzie odprawiona Uroczysta Msza święta, na którą szczególnie zapraszamy naszych parafian. Proszę nie zapomnieć o przyniesieniu lilii dla poświęcenia.

• 18 czerwca odbędzie się dziękczynna pielgrzymka do Lwowa z okazji 15-tej rocznicy wizyty apostolskiej Jana Pawła II na Ukrainie. Z tej racji w Bazylice Katedralnej we Lwowie będzie odprawiona uroczysta Msza św. której będzie przewodniczył Kardynał Pietro Parolin z Rzymu. Koszt wyjazdu 250 hrn, można zapisać się na ten wyjazd w zakrystii.

• Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w naszej parafii, szczególnie osobom, które pełnią dyżur w sklepiku a także osobom sprzątającym kościół w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny: Banuł Bogdany, Oskwarek Janiny, Nikitinej Switłany i Marii, Rarenko Switłany i Wadyma, Kosowan Oksany.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i wszelkich łask Bożych na rozpoczynający się nowy tydzień.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Zrzuć swą troskę na Pana,a On cię podtrzyma; nie dopuści nigdy, by miał się zachwiać sprawiedliwy"
Ps 55, 23
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina