niedziela, 09 październik 2016 19:58

Ogłoszenia parafialne (09.10.2016)

** XXVIII Niedziela Zwykła ** 

 • W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Sobota – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

 • W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo osób chorych.
 • W tym tygodniu w sobotę wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 9.00, natomiast zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. Odpustowej ku czci św. Jana Pawła II w Piotrowcach Dolnych. Rozpoczęcie Uroczystości o godz. 11.00.
 • Miesiąc październik jest czasem poświęconym Najświętszej Maryi Pannie, w tym czasie w sposób szczególny odmawiamy różaniec, więc zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: poniedziałek, wtorek, środa po Mszy porannej, we czwartek o godz. 18.00 a w piątek i w sobotę po Mszy wieczornej.
 • W najbliższy czwartek o godz. 19.00 w Sadogórze odbędzie się ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. W tej Uroczystości będą uczestniczyć biskupi Andrzej Jeż z Tarnowa i Leon Mały ze Lwowa. Ks. Dziekan serdecznie nas wszystkich zaprasza.
 • 29 października w Śniatyniu, odbędzie się zjazd Róż Różańcowych. Organizujemy również wyjazd z naszej parafii. Chętni mogą już teraz zapisywać się w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 hrywni. Wyjazd o 10.00 godz.
 • Pragniemy zawiadomić, że 22 października naszą parafię nawiedzi obraz Jezusa Miłosiernego, chcemy się już teraz duchowo przygotowywać do tego wydarzenia.
 • W naszym sklepiku parafialnym można nabyć płyty z nagraniem klasycznych utworów, które wykonuje Jean Marie Leroy, cena 100 – 150 hrn. Dzisiaj Jean Marie ma koncert w Czerniowcach w sali organowej o godz. 18.00.
 • Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w naszej parafii, szczególnie osobom, które pełnią dyżur w sklepiku parafialnym a także osobom sprzątającym kościół, w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny: Dzimińskiej Ludmiły, Dorosz Ireny, Marczuk Lilii, Fakas Jewchena, Prytuły Neonily.
 • Ostatnio na remont i potrzeby naszej parafii ofiary złożyli: Żółtowska Wanda, Majewska Irena, Kowalska Krystyna, Kaziuk Teofil, Andryszczak Roland, rodz. Prytula.
 • Za wszelkie ofiary, które składacie na potrzeby naszej parafii oraz na remont kościoła serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i wszelkich łask Bożych na rozpoczynający się nowy tydzień.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Zrzuć swą troskę na Pana,a On cię podtrzyma; nie dopuści nigdy, by miał się zachwiać sprawiedliwy"
Ps 55, 23
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina