niedziela, 23 październik 2016 11:42

Ogłoszenia parafialne (23.10.2016)

** XXX Niedziela Zwykła **

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Piątek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów

  • Miesiąc październik jest czasem poświęconym Najświętszej Maryi Pannie, w tym czasie w sposób szczególny odmawiamy różaniec, więc zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: poniedziałek, wtorek, środa po Mszy porannej, we czwartek o godz. 18.00 a w piątek i w sobotę po Mszy wieczornej.
  • W najbliższą sobotę 29 października w Śniatyniu, odbędzie się zjazd Róż Różańcowych. Organizujemy również wyjazd z naszej parafii. Chętni mogą zapisać się w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 hrywni. Wyjazd o 10.00 godz.
  • 30 października o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert „Reqiem" z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia wiernych zmarłych.
  • Dziękujemy bardzo za pomoc w uporządkowaniu grobów zmarłych kapłanów z naszej parafii członkom Rodziny Kolpinga i młodzieży parafialnej.
  • Po Mszy św. ministrant będzie zbierał ofiary dzięki, którym możemy wesprzeć rodzinę naszego ministranta Romana Droździka, który w zeszłym tygodniu miał bardzo kosztowną operację.
  • Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych, od dzisiaj w sklepiku i w zakrystii można wziąć karteczki, na których będziemy wpisywać imiona naszych bliskich zmarłych.
  • Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w naszej parafii, szczególnie osobom, które pełnią dyżur w sklepiku parafialnym a także osobom sprzątającym kościół, w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny: Cabak Michała, Meszak Krystyny, Gabor Walerii, Cyganiuk Antoniny, Wachtel Lubowi.
  • Ostatnio na remont parafii ofiary złożyli: Majewska Irena, Poddubna Antonina, Oskwarek Janina, Daszkewicz Jelena, Sokołowa Czesława, Negrycz Hilda, Stińska Wira, rodz. Zołotowskich, Horiaczko, Leunowych. Za wszelkie ofiary, które składacie na potrzeby naszej parafii oraz na remont kościoła serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i wszelkich łask Bożych na rozpoczynający się nowy tydzień.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony"
Rz 10, 11
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina