niedziela, 20 listopad 2016 22:17

Ogłoszenia parafialne (20.11.2016)

** XXXIV Niedziela Zwykła ** 

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Wtorek – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej

Czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników

  • Dzisiaj po Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo chorych, natomiast w następną niedzielę będzie błogosławieństwo małżeństw. Taca w następną niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby organizacji charytatywnej „Caritas".
  • Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy okres liturgiczny – Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Z tej racji w parafii będziemy sprzedawać wianki adwentowe, ofiary złożone przez was będą przeznaczone na cel charytatywny. Zachęcamy już teraz dzieci do robienia lampionów na Roraty.
  • W poniedziałek, czyli jutro po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo modlitewne oraz spotkanie z woluntariuszami z Taize. Zapraszamy na nie młodzież oraz tych wszystkich, którzy wybierają się w tym roku do Rygi.
  • W piątek w Sadogórze o godz. 18.00 rozpocznie się dzień skupienia dla młodzieży (od 15 lat) połączony z zabawą andrzejkową. Koszt pobytu 50 hrn. Zapisać się można u ks. Andrzeja.
  • W najbliższą sobotę w pomieszczeniu Domu Polskiego tradycyjnie odbędzie się zabawa andrzejkowa dla dzieci. Od godz. 11.00 młodsze dzieci do 3 klasy. Od godz. 14.00 dzieci od 3 klasy i starsze.
  • Już za niedługo w naszej parafii będziemy obchodzić wspomnienie św. Mikołaja. Prosimy o wsparcie materialne zakupu prezentów.
  • Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w naszej parafii, szczególnie osobom, które pełnią dyżur w sklepiku parafialnym a także osobom sprzątającym kościół, w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny: Sawczuk Mariany, Łuptowicz Kornelii, Zapał Wadima, Stinskiej Wiry, Stronczewskiej Łucji.
  • Ostatnio na remont parafii ofiary złożyli: Majewska Irena, Żołtowska Wanda, Kaczyńska Bronisława, rodz. Dzimińskich.. Za wszelkie ofiary, które składacie na potrzeby naszej parafii oraz na remont kościoła serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i wszelkich łask Bożych na rozpoczynający się nowy tydzień.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Zrzuć swą troskę na Pana,a On cię podtrzyma; nie dopuści nigdy, by miał się zachwiać sprawiedliwy"
Ps 55, 23
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina