poniedziałek, 28 listopad 2016 09:56

Ogłoszenia parafialne (27.11.2016)

** I Niedziela Adwentu **

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Środa – święto świętego Andrzeja, Apostoła

Sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

  • W tym tygodniu obchodzimy również pierwszy czwartek, piątek i niedzielę miesiąca. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Świętego, w niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Dzisiaj rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Jest to dla nas czas duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Z tej racji po Mszy św. będą sprzedawane wieńce adwentowe, ofiary złożone przez was będą przeznaczone na leczenie małego Ostapa. W przyszłą niedzielę będzie poświęcenie opłatków, które będzie można zabrać do domu.
  • Zapraszamy dzieci z rodzicami na Msze św. roratnie, które będą sprawowane w każdy poniedziałek o godz.18.30, środę o godz. 7.00 (po Mszy św. zapraszamy dzieci na śniadanie) i piątek o godz. 18.30.
  • W sobotę o godz. 17.00 odbędzie się Adwentowy Dzień Ruchu Światło-Życie, zapraszamy na to wydarzenie młodzież, która uczestniczyła i teraz uczestniczy w oazie.
  • Już za niedługo w naszej parafii będziemy obchodzić wspomnienie św. Mikołaja. Prosimy o wsparcie materialne zakupu prezentów.
  • Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w naszej parafii, szczególnie osobom, które pełnią dyżur w sklepiku parafialnym a także osobom sprzątającym kościół, w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny: Mackulak Luby, Szymańskiej Haliny, Załogi Ludmiły, Skredka Michała, Drozdek Aliny.
  • Ostatnio na remont parafii ofiary złożyli: Majewska Irena, Żołtowska Wanda, Kaczyńska Bronisława, Jadwiga Czajka, Walentyna Kozak, p. Jadwiga, rodz. Horiaczko. Za wszelkie ofiary, które składacie na potrzeby naszej parafii oraz na remont kościoła serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i wszelkich łask Bożych na rozpoczynający się nowy tydzień.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Przede wszystkim miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość zakrywa wiele grzechów"
1 P 4, 8
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina