niedziela, 04 grudzień 2016 22:58

Ogłoszenia parafialne (04.12.2016)

** II Niedziela Adwentu ** 

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Środa – wspomnienie św. Ambrożego z Mediolanu

Czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  • Dzisiaj po Mszy świętej będzie poświęcenie opłatków, które można będzie zabrać do domu a w przyszłą niedzielę błogosławieństwo dzieci. W sklepiku parafialnym są jeszcze wieńce adwentowe, które również można zabrać do domu składając dowolną ofiarę.
  • Od dzisiaj w zakrystii można zapisywać się na kolędę. Jest to wizyta duszpasterska w czasie której kapłan modli się w naszych mieszkaniach, błogosławi je a także jest do dyspozycji aby porozmawiać na ważne dla was tematy.
  • Zapraszamy dzieci z rodzicami na Msze św. roratnie, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz.18.30, środę o godz. 7.00 (po Mszy św. zapraszamy dzieci na śniadanie) i piątek o godz. 18.30. W poniedziałek po Mszy św. roratniej zawita do naszych dzieci św. Mikołaj, serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za pomoc w zorganizowaniu jego wizyty.
  • W najbliższy czwartek i w piątek będziemy odwiedzać chorych przed świętami.
  • W środę wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. Natomiast serdecznie zapraszamy was na godz. 11.00 ponieważ w tym czasie będzie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, który przyjedzie do Czerniowiec aby przeżyć wraz z księżmi i siostrami naszego dekanatu wigilię.
  • W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
  • Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w naszej parafii, szczególnie osobom, które pełnią dyżur w sklepiku parafialnym a także osobom sprzątającym kościół, w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny: Horodinskiej Marii, Antoniuk Julii, Kłodnickiej Tatiany, Pyndyk Lilii, Pawłowicz Natalii.
  • Ostatnio na remont parafii ofiary złożyli: Majewska Irena, Sokołowa Czesława, Ilkowycz Krystyna, rodz. Horiaczko. Wonsowycz, Proskurniak, Prytuła, Dorosz, Szymańskich. Za wszelkie ofiary, które składacie na potrzeby naszej parafii oraz na remont kościoła serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i wszelkich łask Bożych na rozpoczynający się nowy tydzień.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Kto nie bierze swego krzyża19, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien"
Mt 10, 38
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina