poniedziałek, 12 grudzień 2016 09:52

Ogłoszenia parafialne (11.12.2016)

** III Niedziela Adwentu **

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Wtorek – wspomnienie św. Łucji

Środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła

  • Dzisiaj po Mszy świętej będzie błogosławieństwo dzieci a w przyszłą niedzielę błogosławieństwo chorych. Serdecznie dziękujemy za wasze ofiary które składaliście nabywając wieńce adwentowe. Udało się nam zebrać 7072 hrn, pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie małego Ostapa.
  • Nadal w zakrystii można zapisywać się na kolędę. Jest to wizyta duszpasterska w czasie której kapłan modli się w naszych mieszkaniach, błogosławi je a także jest do dyspozycji aby porozmawiać na ważne dla was tematy.
  • Zachęcamy do skorzystania z przedświątecznej spowiedzi, nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę, przypominamy, że można wyspowiadać w tygodniu codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. a w każdy czwartek w czasie adoracji od godz. 17.00 do godz. 18.30.
  • W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie przeprowadzona kolejna akcja charytatywna. Za dowolną ofiarę będzie można nabyć smaczne ciasteczka, wypiekane przez naszych parafian, ofiary zbierane będą przeznaczone na opiekę medyczną dla mamy s. Eli. Również po każdej Mszy św. nasi parafianie przedstawią scenkę bożonarodzeniową.
  • Zapraszamy dzieci z rodzicami na Msze św. roratnie, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz.18.30, środę o godz. 7.00 (po Mszy św. zapraszamy dzieci na śniadanie) i piątek o godz. 18.30.
  • Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w naszej parafii, szczególnie osobom, które pełnią dyżur w sklepiku parafialnym a także osobom sprzątającym kościół, w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania generalnego wszystkich członków Rodziny Kolpinga.
  • Ostatnio na remont kościoła ofiary złożyli: Majewska Irena, Żołtowska Wanda, Żytariuk Stella, Kaczyńska Bronisława, Fakas Emilia, Procenko Tatiana, Mowczan Larysa, rodz. Iwanaszczuk, Mudrak. Za wszelkie ofiary, które składacie na potrzeby naszej parafii oraz na remont kościoła serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i wszelkich łask Bożych na rozpoczynający się nowy tydzień.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
Mt 7, 21
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina