poniedziałek, 02 styczeń 2017 15:39

Ogłoszenia parafialne (01.01.2017)

** Uroczystość Bożej Rodzicielki ** 

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (poświęcenie kredy i kadzidła). Msze św. 9.00 i 18.30 godz.

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

  • Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy o pokój na całym świecie, szczególnie w naszym kraju, również pamiętajmy w swoich modlitwach o Abp Mieczysławie Mokrzyckim, który obchodzi swoje imieniny. Taca zebrana w czasie Mszy św. zostanie przeznaczona na potrzeby seminarium. Dzisiaj jeszcze będzie zmiana tajemnic różańcowych a w przyszłą niedzielę będzie błogosławieństwo dzieci.
  • Również w tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca (po Mszy wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego) i pierwszy piątek miesiąca.
  • Nadal trwa okres odwiedzin duszpasterskich W tym tygodniu będziemy odwiedzać następne rodziny. Szczegółowy plan odwiedzin można zobaczyć w gablotce przy wejściu do kościoła.
  • Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w naszej parafii, szczególnie osobom, które pełnią dyżur w sklepiku parafialnym a także osobom sprzątającym kościół, w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny: Banuł Bogdany, Oskwarek Janiny, Nikitinej Switłany, Kosowan Oksany.
  • Ostatnio na remont kościoła ofiary złożyli: Żołtowska Wanda, Szawłowska Janina, Karnafel Nina, Dzimińska Ludmiła, Myckaniuk Stepan, Majewska Irena, Piddubna Antonina, Zazulińska Natalia, Tarabrina Maria, Skowrońska Wielcia, p. Anna, p. Jadwiga, rodz. Zołotowskich, Wonsowycz, Sawczuk, Horiaczko oraz Bogu wiadome osoby. Za wszelkie ofiary, które składacie na potrzeby naszej parafii oraz na remont kościoła serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wszelkich łask Bożych i wielkiej radości płynącej z przeżywania tajemnicy obecności Boga w naszych sercach.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków"
Jk 2, 26
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina