poniedziałek, 16 styczeń 2017 19:03

Ogłoszenia parafialne (15.01.2017)

** II Niedziela Zwykła **

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata

  • Dzisiaj po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo chorych, natomiast w następną niedzielę odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich.
  • Dzisiaj kończy się przerwa świąteczna, dlatego zapraszamy dzieci i młodzież na katechezę, która będzie się odbywać zgodnie z planem ustalonym na początku roku szkolnego.
  • W zeszłym tygodniu zakończył się okres kolędy w naszej parafii, serdecznie dziękujemy wszystkim, kto przyjął księdza w swoim mieszkaniu za gościnność, życzliwość a także ofiary, które składacie na potrzeby parafii.
  • Od dzisiaj w zakrystii można zapisać się na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że jest to sakrament chrześcijańskiej dojrzałości związany z darem przyjęcia Ducha Świętego, który umacnia wiarę zaszczepioną w naszych sercach w sakramencie Chrztu świętego. Sakrament Bierzmowania może przyjąć osoba, która ukończyła 14 rok życia i była ochrzczona w kościele. (W cerkwi ten sakrament jest udzielany razem z Chrztem św.)
  • Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w naszej parafii, szczególnie osobom, które pełnią dyżur w sklepiku parafialnym a także osobom sprzątającym kościół, w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny: Sokołowej Wiktorii, Wysockiej Julii, Nemczuk Rusłana, Szawłowskiej Janiny, Kilińskiego Olega.
  • Ostatnio na remont kościoła ofiary złożyli: Bogu wiadome osoby. Za wszelkie ofiary, które składacie na potrzeby naszej parafii oraz na remont kościoła serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom życzymy obfitych łask Bożych, owocnej pracy i udanego tygodnia.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Przede wszystkim miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość zakrywa wiele grzechów"
1 P 4, 8
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina