poniedziałek, 23 styczeń 2017 10:35

Ogłoszenia parafialne (22.01.2017)

** III Niedziela Zwykła **

  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Środa – święto nawrócenia świętego Pawła, apostoła

Czwartek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

Sobota – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

  • Dzisiaj po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich.
  • Przypominamy, że skończyła się przerwa świąteczna, dlatego zapraszamy dzieci i młodzież na katechezę, która jest prowadzona zgodnie z planem ustalonym na początku roku szkolnego.
  • Nadal w zakrystii można zapisać się na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że jest to sakrament chrześcijańskiej dojrzałości związany z darem przyjęcia Ducha Świętego, który umacnia wiarę zaszczepioną w naszych sercach w sakramencie Chrztu świętego. Sakrament Bierzmowania może przyjąć osoba, która ukończyła 14 rok życia i była ochrzczona w kościele. (W cerkwi ten sakrament jest udzielany razem z Chrztem św.)
  • Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w naszej parafii, szczególnie osobom, które pełnią dyżur w sklepiku parafialnym a także osobom sprzątającym kościół, w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny: Głazer Wiesławy, Szynkura Antona, Skidowej Ludmiły, Czahlej Ingrid, Pyslar Emilii.
  • Ostatnio na remont kościoła ofiary złożyli: Majewska Irena, Hawryleć Olga, Pietruchno Emilia, Wiwdiczenko Tatiana, p. Jadwiga oraz Bogu wiadome osoby. Za wszelkie ofiary, które składacie na potrzeby naszej parafii oraz na remont kościoła, a także za ofiary kolędowe serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom życzymy obfitych łask Bożych, owocnej pracy i udanego tygodnia.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Kto nie bierze swego krzyża19, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien"
Mt 10, 38
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina