niedziela, 23 kwiecień 2017 19:00

Ogłoszenia parafialne (23.04.2017)

** II Niedziela Wielkanocy ** 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej we Lwowie

Wtorek – święto św. Marka Ewangelisty

Sobota – święto św. Katarzyny ze Sieny

  • Dzisiaj z okazji Uroczystości Bożego Miłosierdzia dzisiaj po Mszy św. odmówimy jeszcze koronkę do Bożego Miłosierdzia, natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich.
  • Składamy serdeczne życzenia siostrze Annie z okazji dnia urodzin i życzymy, aby Pan Bóg nieustannie umacniał ją na drodze powołania i obdarzał zdrowiem oraz wszelkimi potrzebnymi łaskami.
  • Po krótkiej przerwie wznowiliśmy przygotowanie do sakramentu bierzmowania, w najbliższą sobotę zapraszamy na spotkanie kandydatów w wieku powyżej 40 lat o godz. 11.00; w wieku 18-40 lat w sobotę po Mszy św. wieczornej.
  • W środę w całej Ukrainie będzie obchodzona 31 rocznica katastrofy w Czarnobylu, pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o ofiarach tej katastrofy.
  • Przypominamy o obowiązku uczęszczania dzieci i młodzieży na katechezę i prosimy rodziców o dopilnowanie tej sprawy.
  • W każdy czwartek o godz. 17.00 odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której mamy możliwość skorzystania ze sakramentu pokuty.
  • Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w naszej parafii, szczególnie osobom, które pełnią dyżur w sklepiku parafialnym a także osobom sprzątającym kościół, w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny: Strutyńskiego Władysława, Strutyńskiej Ludmiły, Onoprijczuk Poliny, Swyszcz Walentyny, Ancybor Anny.
  • Ostatnio ofiary na kościół złożyli: Żołtowska Wanda, Majewska Irena, Wagner Ludmiła, Hucul Luba, Skowrońska Wielcia, Kuła Franciszka, Szawłowska Janina, Wiwdiczenko Tatiana-Teresa, rodz. Szymańskich, Swyszcz, Jakymczuk, Horiaczko, Lutyk, Dorosz, Maksymczuk. Za wszelkie ofiary, które składacie na potrzeby naszej parafii oraz na remont kościoła, serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom życzymy obfitych łask Bożych, owocnej pracy i udanego tygodnia.

   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Przede wszystkim miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość zakrywa wiele grzechów"
1 P 4, 8
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina