niedziela, 11 czerwiec 2017 19:35

Ogłoszenia parafialne (11.06.2017)

** Uroczystość Trójcy Przenajświetszej **

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

Wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy

Niedziela – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa

  • Dzisiaj po Mszy świętej odbędzie się nabożeństwo czerwcowe i błogosławieństwo dzieci. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczysta procesja ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa. Z tej racji prosimy o przygotowanie ołtarzy poszczególne grupy parafialne: 1 ołtarz – róże różańcowe i Legion Maryi; 2 ołtarz – Ruch Rodzin Nazaretańskich; 3 ołtarz – Rodzina Kolpinga i Towarzystwo Polskie; 4 ołtarz – młodzież i ministranci. Prosimy, żeby przyszły dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci pierwszokomunijne w białych strojach.
  • Jutro w naszym kościele wieczornej Mszy św. nie będzie, natomiast zapraszamy was serdecznie do kościoła św. Antoniego, gdzie o godz. 18.30 odbędzie się Uroczysta Eucharystia ku czci świętego z Padwy. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą lilie.
  • We wtorek o godz. 11.00 w Piotrowcach Górnych będzie odprawiona Msza św. odpustowa ku czci św. Antoniego, a wieczorem o godz. 19.00 w Sadogórze odbędzie się kolejne fatimskie czuwanie.
  • Prosimy o wsparcie finansowe w leczeniu i о modlitwę w intencji Oleny Dowhalowej, niedawno trafiła do szpitala w Kijowie, lekarze stwierdzili, że potrzebuje kosztownej operacji. Przy wyjściu z kościoła ofiary możemy złożyć do skarbonki w rękach ministranta.
  • W dniach 4-8 lipca odbędzie się piesza pielgrzymka ze Śniatynia do Bołszowiec. Koszt uczestnictwa w tej pielgrzymce – 100 hrn. Już od dzisiaj można w zakrystii zapisywać się na pielgrzymkę. Zapraszamy szczególnie do udziału w niej młodzież.
  • Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc w naszej parafii, szczególnie osobom, które pełnią dyżur w sklepiku parafialnym a także osobom sprzątającym kościół, w przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodz. Hutnickiej Adeliny, Bochońko Mariany, Marusyk Zosi, Słobodianiuk Haliny, Bochońko Mariny.
  • Ostatnio ofiary na kościół złożyli: Żołtowska Wanda, Majewska Irena, Zota Genowefa, Skredka Stefania, Hucuł Luba, Wagner Ludmiła, Mudrak Anna, rodz. Kowałyk-Kryżanowskich, Jakymczuk. Za wszelkie ofiary, które składacie na potrzeby naszej parafii oraz na remont kościoła, serdeczne Bóg zapłać.
   

Msza Święta  

Niedziela - 9.00(pl), 11.00(ukr),
13.00(ukr)  
Poniedziałek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Wtorek - 9.00(pl) 
Środa - 9.00(pl) 
Czwartek - 9.00(pl), 18.30(ukr)
Piątek - 9.00(pl), 18.30(ukr) 
Sobota - 9.00(pl), 18.30(ukr)

   

Słowo Boże  

"Przede wszystkim miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość zakrywa wiele grzechów"
1 P 4, 8
   

Czytaj, słuchaj  

kkc-baner

RadioMaria

   
© Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego. Czerniowce, Ukraina